پلی‌استیشن ۵ و پلی‌استیشن ۵ دیجیتال سونی رسما معرفی شدند
میزان تقریبی زمان مطالعه ۲ دقیقه

به گزارش دیجی‌جانبی؛ سونی در نهایت از ظاهر نهایی کنسول‌های جدید خود، یعنی پلی‌استیشن ۵ و پلی‌استیشن ۵ دیجیتال رونمایی کرد. در برنامه‌ی معارفه‌ی ویژه‌ی سونی برای معرفی پلی‌استیشن ۵ همچنین شاهد معرفی بازی‌های نسل بعد این کنسول بودیم.

کنسول جدید سونی در دو مدل معمولی و مدل تمام دیجیتال عرضه می‌شود.

عرضه پلی‌استیشن ۵ در دو مدل

کنسول PS5 در دو سری یا مدل معمولی و مدل تمام دیجیتال عرضه می‌شود. از لحاظ سخت‌افزاری هر دو کنسول جدید سونی یکسان هستند، ولی مدل تمام دیجیتال فقط نسخه‌ی دیجیتال بازی‌ها را اجرا می‌کند و دیسک درایو ندارد. این به این معنی است که شما با خرید کنسول پلی‌استیشن ۵ دیجیتال سونی نیازی به خرید دیسک بازی‌ها ندارید و می‌توانید بازی‌های موردنظر خودتون رو مستقیما از فروشگاه PSN سونی خریداری و دانلود نمایید. دیسک داریو کنسول معمولی PlayStation 5، توانایی خواندن دیسک‌های Blu-Ray Ultra HD را دارد؛ این دیسک‌هایی می‌توانند تا صد گیگابایت دیتا را در خود جای دهند.

اطلاعات بیشتری از خود کنسول‌های جدید در مراسم نمایش بازی‌های PS5 در اختیار بیننده‌ها قرار داده نشد. قیمت نهایی کنسول PS5 هنوز رسما اعلام و احتمالا حتی مشخص هم نشده است. البته که در ابتدای برنامه، آقای جیم رایان، مدیر پلی‌استیشن، اضافه کرد که برنامه‌های متعدد دیگری هم برای PlayStation 5 در نظر گرفته شده است و در آینده‌ی نزدیک احتمالا بیشتر درباره‌ی کنسول جدید سونی خواهیم شنید.

umd PlayStation 5 2020 06 11 20 005 scaled 1 - پلی‌استیشن ۵ و پلی‌استیشن ۵ دیجیتال سونی رسما معرفی شدند
umd PlayStation 5 2020 06 11 20 019 1 scaled 1 - پلی‌استیشن ۵ و پلی‌استیشن ۵ دیجیتال سونی رسما معرفی شدند

لوازم جانبی PS5

در این مراسم تعدادی از لوازم جانبی PS5، مانند هدست، دوربین یا استند شارژ دسته‌ها هم در ویدیوی معرفی خود کنسول نمایش داده شدند. همانطور که در ادامه می‌بینید، ظاهر خود کنسول همان زبان طراحی دسته که پیش از این دیده بودیم را دنبال می‌کند.

استند دسته ps5
هدست ps5

می‌توانید در ادامه این پست، ویدیوی معرفی کنسول پلی‌استیشن ۵ و ویدیوی دیگری برای نمایش دسته و قابلیت‌های آن را ببینید. کنسول جدید سونی پاییز سال جاری  عرضه خواهد شد.